Sharon Stone o sobie

Aktorka, modelka, producentka filmowa i aktywistka – to tylko niektóre określenia pasujące do Sharon Stone. Można jeszcze dodać „silna i zdeterminowana osoba, której życie nie oszczędzało”. Dlaczego? Dowiemy się z jej książki pt. „Pięknie jest żyć dwa razy” w tłumaczeniu Michała Rogalskiego (Wydawnictwo Agora).

Książka rozpoczyna się od wydarzeń z 2001 roku, kiedy to aktorka doznała rozległego udaru mózgu, który całkowicie zmienił jej życie. W ciągu kilku chwil jej cały dotychczasowy świat runął – utraciła zdrowie, karierę, pracę i sławę. Przechodziła chwile załamania jak każdy, bała się, że umrze. Po wielu przepłakanych nocach i trudnych chwilach Sharon postanowiła zbudować wszystko od nowa.

Stone wraca również do swojego dzieciństwa, które nie było usłane różami. W domu się nie przelewało, poza tym doświadczyła przemocy i molestowania seksualnego. Pomimo to była bardzo dobrą uczennicą, świetnie radziła sobie ze wszystkimi trudnościami. Ważne miejsce w jej rozważaniach zajmują również dość specyficzni na pierwszy rzut oka rodzice i rodzeństwo, które również nie miało łatwo w późniejszym życiu. Kobieta opisuje też okoliczności, w których udało jej się rozpocząć karierę filmową.

W książce przeczytamy o najbardziej pamiętnych rolach Sharon Stone. „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”, „Kasyno” czy „Nagi instynkt” to tylko niektóre z nich. Niestety praca nad nimi również była naznaczona trudnymi chwilami, a nawet przemocą.

Pomimo sławy i (nie ma co ukrywać) pieniędzy, życie Sharon Stone nigdy nie było łatwe. Aktorka jednak znalazła jego sens i robi to, co kocha najbardziej, czyli pomaga innym. Od wielu lat angażuje się w wiele akcji dobroczynnych, z których jedną z najsłynniejszych jest wsparcie dla osób zakażonych wirusem HIV. W 2013 roku w Warszawie otrzymała Nagrodę Pokoju, którą przyznają laureaci Pokojowej Nagrody Nobla.

„Pięknie jest żyć dwa razy” to niezwykle intymna książka, ale czyta się ją tak, jakby słuchało się opowieści najlepszej przyjaciółki. Daje również niesamowitą energię, ale przede wszystkim nadzieję, której tak bardzo potrzebujemy w tych trudnych czasach.

Wydawnictwo Agora

Inne książki od Wydawnictwa Agora:

 

Marcin Mieteń

kocha języki obce, podróże i książki, zainteresowany współczesną literaturą polską i kulturą arabską, a od niedawna także reportażem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.