Nowa książka A. Jelonek – KONKURS

„Trzeba być cicho” to najnowsza książka Agnieszki Jelonek. Swoją poprzednią pozycją „Koniec świata, umyj okna” szturmem wdarła się na listy bestsellerów. Czy najnowsze dzieło jest tak samo udane?

Życie Luny, głównej bohaterki książki, jest bardzo flegmatyczne. Udaje, że pracuje nad rozgrzebanym doktoratem. Każdy dzień wygląda podobnie. Jej mąż Theo, uczący w szkole językowej, również wydaje się od niej oddalać. Pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego…

Sąsiadem małżeństwa jest starszy samotny mężczyzna. Theo zaprzyjaźnia się z nim i pomaga mu w domowych pracach. Niestety mężczyzna umiera, a w spadku zapisuje swoim nowym przyjaciołom dom na wsi. Para ma wątpliwości, czy powinna przyjąć posiadłość, w końcu żadne z nich nie było z mężczyzną bardzo blisko, jednak decydują się zmienić swoje życie i zamieszkać na wsi.

Razem z nimi przeprowadza się ich koleżanka – samotna matka Miśka. Kobieta o ciepłym i bardzo żywiołowym usposobieniu, choć należy podkreślić, że jest ciepła w stosunku do osób niespokrewnionych. Często z agresją podchodzi do swojego syna, a najczęściej do siebie samej. W życiu całej trójki pojawia się również siostra Miśki. Dziewczyna żyje z mężem-tyranem i uważa, że trzeba cierpieć dla dobra dzieci. Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy wiejska sielanka będzie trwała zawsze?

Jelonek w „Trzeba być cicho” kreśli smutny portret pokolenia współczesnych trzydziestolatków – tkwiących w przemocowych związkach, niepewnych siebie i mierzących się z trudną przeszłością. Każde z nich niby żyje swoim życiem, ale tak naprawdę nie ma nad nim prawie żadnej kontroli. Bo przecież trzeba być cicho…

Często jest tak, że po wielkim bestsellerze pisarzom nie udaje się napisać równie dobrej książki. Ale nie tym razem! Agnieszka Jelonek utrzymała poziom swojej poprzedniej pozycji „Koniec świata, umyj okna”. To naprawdę kawał dobrej literatury!

„Trzeba być cicho” Agnieszki Jelonek to książka niezwykła, którą powinien przeczytać każdy. Z resztą nic dziwnego – każde dzieło od Wydawnictwa Cyranka zasługuje na uwagę czytelników. Gorąco polecam!

 

Mamy dla Was niespodziankę. Razem z Wydawnictwem Cyranka zorganizowaliśmy konkurs, w którym mamy do rozdania trzy egzemplarze „Trzeba być cicho”! Co trzeba zrobić, by dostać jeden z nich? Nic prostszego! Wejdźcie na nasz profil na Instagramie (Kultura na co. dzień lub Literatura na co dzień), polubcie post konkursowy i odpowiedzcie na pytanie. Konkurs trwa do 25 stycznia 2022 roku do godziny 23:59. Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

 

Wydawnictwo Cyranka

 

Inne książki od Cyranki:

Marcin Mieteń

kocha języki obce, podróże i książki, zainteresowany współczesną literaturą polską i kulturą arabską, a od niedawna także reportażem

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.