Wakacje w Remizie – audycja kulturalna Remiego Juśkiewicza /muzyka z Londynu/

Jeśli ktoś z was myśli, że wakacje to czas muzycznego odpoczynku, jest w błędzie!!! Owszem Remiza nie  pracowała w tym okresie pełną parą, ale chwile wytchnienia przyszły dopiero po dość intensywnych odcinkach audycji, które miały miejsce na początku sierpnia.  Ponadto sporo rzeczy działo się zakulisowo, o czym będzie można się przekonać w kolejnych odcinkach, które startują już 5 września 2021.  Ale… zacznijmy od początku!!!

Wielkim wydarzeniem w sierpniowej Remizie była audycja, podczas której na kawę wpadł Pan Andrzej Sikorowski. To małe espresso obdzieliło swoją energią blisko trzy tysiące widzów! Było muzycznie, poetycko, kulturalnie.  Gospodarz programu oraz zespół Feel Harmony pokusili się o zaśpiewanie piosenek z repertuaru grupy Pod Budą, a Dorota Górczyńska-Bacik zamieniła jeden z jej utworów w przepięknie, po aktorsku zadeklamowany wiersz. Artystka w tym odcinku programu przedstawiła również swój dorobek aktorski i reżyserski, poetycki, a także malarski, spotykając się z niezwykle serdecznym przyjęciem.

Obchodzono także rocznicę urodzin Adama Asnyka. Remi Juśkiewicz wyśpiewał Między nami nic nie było – miejmy nadzieję, że mistrzowi poezji spodobała się melodia, którą skomponował muzyk. Natomiast Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz przeczytała wiersz wieszcza i podała kilka informacji na temat jego biografii, a także wspomniała o Panu Sikorowski, z którym miała przyjemność nie tak dawno przeprowadzać wywiad.

8 sierpnia w Remizie  stanowił „gratkę” dla widzów anglojęzycznych, bowiem muzycznym gościem odcinka był songwriter Curtis Culley. Również poezję odczytano w języku Szekspira, dzięki talentowi Alexa Sławińskiego, czyli  radiowca, który zaprezentował jeden ze swoich wierszy. Wydarzenia kulturalne, nawiązujące jeszcze do wizyty Pana Andrzeja Sikorowskiego w programie, podał Wojciech Giczkowski – człowiek ważny dla m.in. polskiej literatury; warto dowiedzieć się o nim więcej!

Następnie w Remizie zrobiło się nieco spokojniej. Odcinki wakacyjne, kiedy to gospodarz programu leniuchował (wraz z kierownik produkcji, Violettą Juśkiewicz) w Polsce, wypełnione były muzyką i sztuką „z odzyku”, czyli w kliku odcinkach przypomniane zostały różne momenty z życia programu.

Remiza na wakacjach w Polsce

A teraz najważniejsze! Zapowiedź!!! Już 5 września 2021 o godz. 21. 30 (20.30 w UK) Remiemu Juśkiewiczowi na wirtualnej, choć całkiem realnej scenie, towarzyszyć będą:

  • zespół METASOMA (muzyka),

https://www.facebook.com/Metasoma.Metal

  • Leonard Franciszek Berend (malarstwo).

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009426256501

Nie zabraknie z pewnością także piosenki premierowej i koncertu życzeń oraz wielu utworów z muzyką Remiego i w jego wykonaniu.

Kultura na co dzień, jako patron medialny wydarzenia, serdecznie zaprasza! A jeśli potrzebujecie dodatkowej zachęty, poniżej kilka zdań od widzów i gości programu!

Remiza to program autorski znanego i lubianego muzyka, Remiego Juśkiewicza. Jest to wielkie i czasochłonne przedsięwzięcie, które promuje artystów z różnych krajów. Dzięki temu programowi zyskałam nowych fanów, za co serdecznie, Remiemu, dziękuję. Zachęcam do wspierania tej wspaniałej inicjatywy, służącej dobru i pięknu”.  /Isa Conar – muzyk, kompozytor/

“Wielkie brawa dla Remiego Juśkiewicza, wokalisty, muzyka i autora programu artystyczno – rozrywkowego REMIZA. To, co robi, jest nie tylko zawodowym uprawianiem muzyki ale autentyczną życiową pasją. W każdą niedzielę w swojej muzyczno-poetyckiej audycji przedstawia artystów, których łączy wrażliwość i kreatywność. Istotne dla realizacji celów Jego programu jest pokazanie polskiej kultury w różnorodnej formie. Jest to prestiżowe przedsięwzięcie kulturalne, które staje się wizytówką polskiej kultury, budującą pozytywny wizerunek Polski poza granicami kraju. Promocja kultury jest postrzegana jako ważny element budowania marki narodowej”. /Anna Czachorowska – poetka/

Remiza, to program kulturalno – rozrywkowy, który przyciąga wszystkich, nie tylko artystów. Remi Juśkiewicz, jest gospodarzem i wykonawcą. Obdarzony wszechstronnym talentem. Jest kompozytorem, tekściarzem, aranżerem. Komponuje nie tylko do własnych tekstów, ale również do tekstów różnych autorów. Nie wyobrażam sobie, żeby Remiza mogła się skończyć. Niech trwa!”.  /Danuta Nogawka – poetka/

“Remiego znam od ponad roku. Na początku po prostu oglądałem jego Piosenki na Koniec Tygodnia, ale szybko dał się zaprosić do przyjazdu do naszego radiowego Studia Londyn i nawet nagrał dwie piosenki do słów Adama Gwary. Duże wrażenie zrobiła na mnie płyta Może Pojutrze, którą nagrał w kooperacji ze świetnymi tekściarzami i muzykami. Wielokrotnie mieliśmy przyjemność zarówno kontaktować go z naszymi twórczymi przyjaciółmi, jak i oglądać efekty jego pracy z różnymi artystami. Gdy postanowił napisać piosenkę również i do mojego tekstu, poczułem się nobilitowany, gdyż znalazłem się w znakomitym towarzystwie osób, które Remi brał  „na warsztat”. Remiza była jakby logiczną kontynuacją Piosenek na Koniec Tygodnia. Remi nadał swoim audycjom nową, jeszcze lepszą formę. Zaczął zapraszać jeszcze więcej gości i dawać im możliwość zaistnienia oraz interakcji. Zaledwie po kilkunastu odcinkach ma tylu stałych fanów sztuk wszelakich – bo gości nie tylko muzyków, ale również pisarzy, malarzy, aktorów, etc.  – że tylko czekam, kiedy jego niedzielne audycje zmienią się w telewizyjny kanał promujący kulturę. Zwłaszcza, że do tego tematu Remi podchodzi profesjonalnie, studiując produkcję na angielskiej uczelni. Osobiście serdecznie zapraszam na jego kanał zarówno na Facebooku, jak i w Youtube, bo nie chcąc uprawiać gołosłowia, polecam przekonać się osobiście. A już wkrótce o Remim i jego współudziale w tworzeniu kultury dowiemy się więcej, gdyż prawie gotowy jest musical – do słów sztuki Wiesława Fałkowskiego Remi Juśkiewicz dopisał muzykę”.   /Alex Sławiński-radiowiec, poeta/

https://www.facebook.com/remi.juskiewicz

https://www.youtube.com/channel/UCii8S-XT_0MdqoUXC959v6g

autor tekstu: Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz /https://kuchniawolosiewicz.blogspot.com/

Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz

Agnieszka Kuchnia – Wołosiewicz – ur. 1982 w Krakowie, polonistka, redaktor tekstów. Autorka książek: Jestem pod jego skrzydłami, AGATa. Sekrety Pierwszej Damy, Beata Szydło – zerwana umowa?, Nasze prywatne bohaterki – jesteś jedną z nich, a także redaktor pozycji: (Nie)wyśpiewane piosenki. Autorka cyklu wywiadów dotyczących działalności artystycznej w Sieci podczas pandemii Covid-19 i lockdownu, które są publikowane na portalach internetowych w Polsce i za granicą. Redaktor w Kulturanacodzien. Jakiś czas temu rozpoczęła przygodę z poezją. Jej utwory ukazały się w antologiach zbiorowych wydawnictw: KryWaj, Astrum i Czas na debiut, jest też laureatką Częstochowskiego Przeglądu Poetyckiego "Zapałki 2021".

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.