Królowa oper już niedługo we Wrocławiu!

Lato i wakacje wcale nie muszą oznaczać przerwy od teatru. Wręcz przeciwnie: w tym czasie warto zainteresować się tym, które teatry działają i co mają w swoim repertuarze. My dziś przychodzimy z pomocą: opowiemy Wam co nieco o zbliżającej się premierze opery „Tosca” Giacomo Pucciniego w Operze Wrocławskiej. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie na samym dole artykułu.

Źródło: Opera Wrocławska

W operze, której prapremiera miała miejsce 121 lat temu w Rzymie, teraz na scenie we Wrocławiu wystąpią gwiazdy światowego formatu. Pochodząca z Armenii Lianna Haroutounian (Floria Tosca) regularnie występuje na największych światowych scenach operowych. Stała się ona bardzo ważną i cenioną interpretatorką bohaterek oper Giuseppe Verdiego i Giacomo Pucciniego – przede wszystkim ze względu na swój niezwykły sopran lirico. Ambrogio Maestri (Baron Scarpia) to wspierany i uwielbiany (właściwie od początku kariery, czyli od 2001 roku) przez publiczność oraz krytyków baryton, jeden z najbardziej uznanych na świecie. Występuje w najbardziej prestiżowych teatrach operowych.

Warto również wspomnieć o realizatorach wrocławskiej „Tosci”: Michael Gieleta to międzynarodowej sławy reżyser polskiego pochodzenia, który kształcił się pod kierunkiem Andrzeja Wajdy. Charakteryzuje go zarówno klasyczne, jak i współczesne podejście do teatru, opery i musicalu. Gary McCann, scenograf pochodzący z Irlandii Północnej, ukończył z wyróżnieniem studia w zakresie projektowania teatralnego. Obecnie podróżuje po całym świecie, tworząc nowe produkcje dla najbardziej znaczących zespołów teatralnych.

Królowa wśród oper, gwiazdy światowego formatu, tak duże wydarzenie i wyjątkowa premiera – to wszystko już niedługo w Operze Wrocławskiej; nie możecie tego przegapić!

Źródło: Opera Wrocławska

Co: „Tosca” Giacomo Pucciniego, libretto: Luigi Illica i Giuseppe Giacosa
Gdzie: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
Kiedy: 27 i 28 sierpnia 2021 (sobota i niedziela)
Więcej informacji oraz bilety: https://www.opera.wroclaw.pl/1/spektakl.php?_id=5324

Marta Szymańska

Redaktorka Kultury na co dzień. Studiowała filologię hiszpańską w Poznaniu, uwielbia fotografować, czytać i pisać - poezję i nie tylko. Interesuje się wieloma obszarami kultury i sztuki, a jej ulubiony poeta to Zbigniew Herbert.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.