Słowo o kosmosie

autor: Weronika Delimata, lat 10

Przestrzeń jest interesująca, odkryto o niej wiele nowych rzeczy. Ale one jest naprawdę zabójcza, ponieważ kryje mnóstwo makabrycznych zgonów.W tym artykule powiem Ci wszystko, co wiem.

Konstelacje

Konstelacje to grupa gwiazd, które tworzą określony kształt.Najbardziej znane konstelacje to Herkules i Draco. Wszyscy fani Harry’ego Pottera wiedzą, że Draco jest śmiertelnym wrogiem Harry’ego pottera. Możesz zobaczyć tylko określone konstelacje, a jeśli chcesz widzieć wszystkie konstelacje świata, musisz podróżować po nim.

Planety

Każdy zna kolejność planet: Mercury, Wenus, Ziema, Mars, Jaisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.  Jedną rzeczą, kórej możesz nie wiedzieć, jest to, że wydają one swój własny dźwięk, ale w kosmosie nie ma tlenu, więc ich nie słyszymy.

Astronauci

Czy wiesz, że pierwszymi astronautami były muszki owocowe! Kiedy ludzkość wynalazła rakietę,  było  niebezpiecznie latać w kosmos, więc wysłano zwierzęta. Muszki owocowe mają krótkie życie, więc umarły. Następnie wysyłano koty, psy, gąsienice, szypansy itd. Neil Armstrong byl pierwszym człowiekiem na Księżycu.

Przerażające śmierci

Przestrzeń kosmiczna jet nie tylko domem cudów, ale jest rownież  miejscem śmierci, jednak prawda jest taka, że na Ziemi odnotowuje się więcej zgonów  – najczęściej z powodu braku tlenu, zamarznięcia i dosłownie upieczenia.

Czarne dziury

Czarne dziury to jedne z najbardziej przerażających obiektów w kosmosie. Kiedy wejdziesz do strefy czarnej dziury, nie będziesz w stanie się wydostać, chyba że podróżujesz z prędkością światła, ale nie opanowaliśmy jeszcze tego typu technologii.

Perseidy

 Perseidy to roje spadających meteorów. Można je oglądać co roku 10 sierpnia, trwają dwie noce.

Chmury gazu

Chmury gazu są niebezpieczne, jeśli nie masz hełmu, ponieważ niektóre z nich zawierają gaz siarkowy. Jedna z nich nazywa się Nebula.Czy wiesz, że chmura gazu smakuje jak maliny? Tak, mówię Ci prawdę!

Ilustracja: https://www.photowall.co.uk/galaxy-1-wallpaper, 12.11.2020.

 

Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz

Agnieszka Kuchnia – Wołosiewicz – ur. 1982 w Krakowie, polonistka, redaktor tekstów. Autorka książek: Jestem pod jego skrzydłami, AGATa. Sekrety Pierwszej Damy, Beata Szydło – zerwana umowa?, Nasze prywatne bohaterki – jesteś jedną z nich, a także redaktor pozycji: (Nie)wyśpiewane piosenki. Autorka cyklu wywiadów dotyczących działalności artystycznej w Sieci podczas pandemii Covid-19 i lockdownu, które są publikowane na portalach internetowych w Polsce i za granicą. Redaktor w Kulturanacodzien. Jakiś czas temu rozpoczęła przygodę z poezją. Jej utwory ukazały się w antologiach zbiorowych wydawnictw: KryWaj, Astrum i Czas na debiut, jest też laureatką Częstochowskiego Przeglądu Poetyckiego "Zapałki 2021".

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.