Świeża interpretacja „Fausta” w poznańskim Teatrze Wielkim

Wybierający się na operę „Faust” odczytaną na nowo przez reżyserkę Karolinę Sofulak niewątpliwie będą mogli liczyć na wieczór pełen wrażeń w poznańskiej Operze. W najnowszej wizji tytułowy bohater to renesansowy naukowiec i humanista, który poświęcił całe życie studiowaniu natury rzeczy i świata, a jednak mimo swoich starań nie uzyskał on pełnego zrozumienia mechanizmów, które nim rządzą, gdyż odciął się od ludzi i zamknął w bastionie intelektu. Widząc kres swoich dni, w akcie desperacji i na dodatek postawiony wobec milczenia Boga, przyzywa do siebie Szatana. Skuszony wizją młodości i drugiej szansy na zgłębienie tajemnic istnienia, Faust pozwala Mefistofelesowi zabrać się w podróż do dnia dzisiejszego.

Jaki okaże się świat, który zobaczy? Kim jest Małgorzata, która w nim żyje, i kim okaże się ona dla Fausta? Na te oraz szereg innych pytań poznacie odpowiedzi, wybierając się już w lutym do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Uwaga, to jeszcze nie koniec! Przypominamy o promocji dla młodych „33” obowiązującej w poznańskiej Operze. Jeśli macie lat więcej niż 16, ale mniej niż 33, możecie skorzystać z promocji, dzięki której za bilet zapłacicie tyle złotych, ile macie lat. Szczegóły promocji: https://opera.poznan.pl/en/promocja-33-3

Natomiast 19 lutego odbędzie się premiera studencka, na którą bilety również zakupicie w specjalnej cenie – 28 złotych.

Zapraszamy również na spotkanie z reżyserką przed premierą „Fausta”, które poprowadzi Jacek Marczyński. Odbędzie się ono w Sali im. Wojciecha Drabowicza, a wstęp na nie jest wolny.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/256488701934631/

Premiera: 16 lutego 2019, godz. 19:00

Następne spektakle: 17 lutego (18:00), 19 i 20 lutego (19:00)

Więcej informacji: https://opera.poznan.pl/pl/faust

Informacje o biletach: https://opera.poznan.pl/pl/kalendarium

Marta Szymańska

Redaktorka Kultury na co dzień. Studiowała filologię hiszpańską w Poznaniu, uwielbia fotografować, czytać i pisać - poezję i nie tylko. Interesuje się wieloma obszarami kultury i sztuki, a jej ulubiony poeta to Zbigniew Herbert.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.