Co słychać w Poznaniu?

Jak już zapewne zauważyliście, od niedawna mamy ogromną przyjemność współpracować z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Dzięki tej współpracy możemy dzielić się z Wami tym, co w Teatrze słychać.
Jeszcze w tym tygodniu warto się wybrać na Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków. Zapowiedź tego wydarzenia możecie znaleźć tutaj: [ZAPOWIEDŹ].
Idealnym zakończeniem tygodnia będzie niedzielny wieczór spędzony przy dźwiękach Ein deutsches Requiem Johannesa Brahmsa. Artyści zaprezentują nam dzieło uważane za prawdziwie niemieckie, czyli perfekcyjne technicznie oraz zintegrowane. Na scenie zobaczymy orkiestrę Teatru Wielkiego pod batutą Gabriela Chmury- dyrygenta znanego i cenionego na całym świecie, laureata wielu nagród, który w czerwcu 2017 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”. Usłyszymy również chór pod kierownictwem Mariusza Otto- śpiewaka i dyrygenta, a od 2007 również dyrektora chóru. Oczywiście, na scenie nie zabraknie solistów: Aleksandry Olczyk – sopranistki, która mimo młodego wieku może pochwalić się międzynarodową sławą oraz Michała Partyki – barytonu, którego głos rozbrzmiewał już na wielu europejskich scenach. Czy można spędzić ten wieczór bardziej perfekcyjnie? Przyjdźcie, przeżyjcie- poznacie odpowiedź.
Od listopada ponownie będziemy mogli podziwiać Rigoletto Verdiego i Troję Gabriela Kaczmarka. Oczywiście, nie zabraknie muzycznego akcentu z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Teatr Wielki zaprasza nas 11 listopada na niezwykły koncert, podczas którego będziemy mogli usłyszeć między innymi Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy w poniedziałek 29 października o godzinie 13.00.
https://opera.poznan.pl/pl/napoj-milosny-lelisir-damore-gaetano-donizetti
W czerwcu swoją premierę na deskach Teatru miał Napój miłosny Donizettiego. Od 16 listopada powróci na scenę. Teatr Wielki dba również o swoich najmłodszych słuchaczy i z tego względu 6 grudnia zaprasza na bajkę muzyczną pod tytułem Piotruś i Wilk. W kalendarzu z pewnością warto zaznaczyć datę 15 grudnia tego roku- właśnie wtedy odbędzie się premiera Manru wspomnianego już wcześniej Paderewskiego. Wywiad z dyrygentem Grzegorzem Nowakiem na temat tej opery możecie zobaczyć tu: [WYWIAD]. Oczywiście, w tym sezonie nie zabraknie „klasyków” takich jak Carmen, Skrzypek na dachu, Dziadek do orzechów, Czarodziejski flet czy Jezioro łabędzie.
https://opera.poznan.pl/pl/dziadek-do-orzechow-the-nutcracker-piotr-czajkowski
Stary rok będziemy mogli pożegnać w towarzystwie orkiestry Teatru Wielkiego podczas dwóch wieczorów. 30 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się koncert na koniec roku a 31 grudnia koncert noworoczny, podczas którego wejdziemy w rok 2019 „muzycznym krokiem”. Nowy Rok będziemy mogli przywitać również 4, 5 oraz 6 stycznia. W lutym swoją premierę na scenie Teatru Wielkiego będzie miał Faust. Natomiast w marcu po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć Ofelię Jerzego Fredryka Wojciechowskiego. Podczas koncertu inaugurującego ten sezon mogliśmy wysłuchać fragmentów Parii Moniuszki, jednak w całości będzie ona wybrzmiewać od 28 czerwca.
zdjęcie: Michał Leśkiewicz
Ten sezon w Teatrze Wielkim będzie niezwykle ciekawy, dlatego warto zapoznać się z książką sezonu 2018/2019, którą możecie znaleźć właśnie tu [KSIĄŻKA SEZONU] oraz ze stroną internetową Teatru, gdzie znaleźć można dokładny repertuar wraz z cennikiem [STRONA TEATRU].
Oczywiście, będziemy obecni na wszystkim co ważne i piękne, dlatego po każdym wydarzeniu będziecie mogli liczyć na nasze recenzje.
Do zobaczenia w Teatrze Wielkim!